Про нас | Доставка | Програма лояльності | Контакти
Інтернет-магазин » Відомості » Манікюрний інструмент

Манікюрний інструмент: як вибрати та користуватись

Саме слово манікюр походить від латинського "manus", що означає кисть і "cure" – догляд, тобто означає гігієнічну обробку з метою попередження і профілактики захворювань, пов'язаних зі шкірою рук, нігтями та надання рукам, а відповідно і нігтям, красивого і доглянутого вигляду.  В наш час красивий манікюр та педикюр мають на меті досягнення більше естетичного характеру ніж медичного.

Багато дівчат вважають за краще робити манікюр вдома самі. Причин цьому багато: одні економлять, інші побоюються занести інфекцію манікюрними  інструментами, якими манікюр роблять сотням інших дівчат, третім просто подобається робити манікюр самим. А його, як відомо, без допомоги манікюрних інструментів не зробити. Що потрібно, щоб манікюр, зроблений в домашніх умовах, виглядав так, ніби над вашими руками чаклував кращий майстер елітного салону? Годину вільного часу, трохи посидючості та хороші інструменти. Адже саме від їхньої якості та грамотного застосування залежить не тільки зовнішній вигляд нігтів, але й їх стан.

Як вибрати манікюрні інструменти так, щоб Ви були задоволені своїми нігтиками та руками.

Їх можна придбати окремо, а можна – комплектом в красивому футлярі. Важливо, щоб у ньому був той набір манікюрних інструментів яким Ви зможете без особливих зусиль та з задоволенням зробити Собі манікюр.

Отже:

Пилочки. Як відомо на кінчиках нігтів накопичується негативна енергія, тому пилочка це не тільки інструмент для манікюру але також засіб для зняття стресу та розслаблення.  Пилочки застосовуються як для шліфування й полірування, так і для надання форми нігтям тому їх слід купити в першу чергу.

- Пісочні. Пилочки з картонною або пластиковою основою і пісочним напиленням. За допомогою них можна вкоротити нігті на кілька міліметрів і підтримати їх довжину на бажаному рівні. Нігтьова пластина після обробки пісочною пилочкою майже не травмується, а ось прослужить такий інструмент як мінімум у десять разів менше, ніж алмазний.  Використовуються пісочні пилочки при роботі з натуральними нігтями середньої точності.
- Металеві. Бувають з насічками або алмазним напиленням. Пилочки з насічками сильніше пошкоджують нігтьову пластину, зате служать довше. А ось алмазне напилення менш травматичне, хоча й сточується швидше.  І ті, й інші грубо вкорочують нігті. До речі, термін "грубе вкорочування" професіоналами обрано не випадково - цей інструмент подряпує і ранить нігті (особливо тонкі і ламкі), що може призвести до їх потріскування і розшаровування. Щоб цього не сталося, майстри манікюру прибирають сліди подряпин і шліфують краї нігтя спеціальною, майже гладкою на дотик пилочкою. Металевими інструментами не рекомендують надпилювати бічну поверхню нігтя – через це можуть з'явитися надломи або тріщинки.
Використовуються металічні пилочки при роботі зі здоровими, твердими і товстими натуральними, а також штучними (частіше акриловими) нігтями.
- Керамічні. Нагадують брусок для заточування ножів в мініатюрі. Керамічні пилки мають настільки дрібне "зерно", що практично не травмують нігтьову пластину.  Після їх використання навіть шліфувати край не рекомендують, щоб не cточити шар мінералів, які зміцнюють ніготь і запобігають розшаровуванню. Щоправда, керувати ними потрібно вміло -  в одному напрямку і без зусиль.  Якщо ж хочете прибрати якусь нерівність, проведіть пилочкою не більше п'яти разів, радять професіонали.
Використовуються керамічні пилочки при роботі з сухими, ламкими нігтями, а також нігтями, які потребують спеціального догляду.
- Скляні. Манікюрний інструмент класу люкс. Винайдений всього кілька років тому, коштує в порівнянні з іншими дорого. Зовсім не травмує нігті. З усіх відомих пилочок, скляні пилки - найбільш м'які, делікатні та зручні.  Вони в змозі виконати будь-який ваш каприз: відшліфувати край, освіжити лінію зрізу, прибрати зайву довжину нігтя. Тільки запасіться терпінням - вкорочення нігтів займе набагато більше часу, ніж ця ж робота з керамічними або металевими аналогами. Для того, щоб домогтися результату, доведеться проводити по кожному нігті не менше десяти разів.
Використовуються скляні пилочки при роботі з нігтями будь-якого типу.
- Полірувальні. Полірувальні пилочки - невід'ємна складова манікюрного набору кожної жінки, адже вона допомагає зміцнити нігті і додати їм блиску. Вибирайте пилочку за станом власних нігтів і ступенем зайнятості, радять професіонали. Чим менше часу ви присвячуєте манікюру або чим тонша нігтьова пластина, тим менше сторін повинно бути у полірування. І найголовніше, перед використанням вивчіть послідовність - зазвичай кожна з граней пилочки позначена цифрами. Але майте на увазі, що навіть найм’якішою поліруючою поверхнею рекомендується проводити по нігтю  не більше п'яти-семи разів.  Ніяк не можете визначитися з формою?  Запам'ятайте: плоска заощаджує місце в жіночій сумочці, а пилочка розміром з сірникових коробок зручно лягає в руку і робить процес полірування нігтів максимально комфортним.
Використовуються полірувальні пилочки при роботі з нігтями будь-якого типу.
Як правильно тримати пилочку? Якщо хочете вкоротити нігті або надати їм форму, стежте, щоб пилочка "ходила" перпендикулярно до краю нігтьової пластини, якщо ж ваша мета - відполірувати її, тримайте полірувальну поверхню паралельно нігтю. 
Не міняйте кут нахилу пилочки - ви ризикуєте травмувати ніготь, він може стати тонким, тендітним і почати розслоюватись.

Ножиці
Сьогодні асортимент і спосіб застосування такого манікюрного інструменту як ножиці значно розширився. Їх використовують:

- Для підстригання нігтів на руках. Зовнішній вигляд цих ножиць підпорядкований до їхньої основної функції.

Як вибрати? Шукайте маленькі ножиці з прямими або злегка закругленими лезами. Перш ніж придбати, влаштуйте їм перевірку на міцність. Спробуйте злегка зігнути леза, якщо інструмент ніяк не реагує на ваші зусилля, тоді в його якості можете не сумніватися.
- Для видалення кутикули. У порівнянні з класичними манікюрними ножицями, ці виглядають більш витончено і вишукано, якраз для своєї делікатної роботи.
Як вибрати? Ідеальний варіант - ножиці з тонкими лезами, довгими гостро відточеними кінчиками і "м'яким ходом". Перевірити "хід" дуже просто - спробуйте ножицями "підстригти повітря", якщо вони відкриваються і закриваються плавно, без ривків і додаткових зусиль, то ніжно видалять кутикулу.
Як тримати? Необхідно, щоб манікюрні ножиці, незалежно від виду роботи, яку вони виконують, зручно лежали в долоні. Для цього одне кільце надягається на великий палець, а інше - на середній або безіменний.
- Для універсальної роботи. Вони легко справляться як з обрізанням нігтів (і на руках, і на ногах), так і з видаленням кутикули. Але через більш товсте лезо результат може вийти не таким "ювелірним".
Незаперечна перевага - розмір і багатофункціональність: їх зручно брати в подорож, коли потрібно заощадити місце в манікюрному наборі.
Як вибрати? Такі ножиці мають трохи загнуті вгору неширокі леза. Вони повинні бути виконані з високоякісної медичної сталі з антибактеріальним покриттям. На жаль, визначити на око це неможливо, тому при покупці просто шукайте відповідний напис на упаковці.

Кусачки
Незважаючи на досить громіздку конструкцію цей манікюрний інструмент часто виручає в ситуаціях, коли звичайні ножиці зі своєю роботою не справляються, як то для обрізання нігтів або кутикулу. Вони використовуються:
- Для видалення кутикул. Впоратися з кусачками без вправності складно. Зате, навчившись ними користуватись, ви зможете видаляти омертвілу шкіру як на руках, так і на ногах не гірше майстрів манікюру або педикюру.
Як вибрати? Візьміть кусачки і уважно подивіться крізь них на світло, їх леза повинні мати гострий ріжучий край і не пропускати жодного промінчику.
Один нюанс: якщо надаєте перевагу "вологому" манікюру (педикюру), що передбачає розпарювання рук або ніг, вам знадобляться кусачки з гумовими накладками на ручках, щоб під час роботи вони не зісковзували.
- Для підстригання нігтів на ногах. Кусачки впораються з будь-якою товщиною та міцністю.  А також, завдяки спеціальній формі лез, допоможуть безболісно позбутися врослих країв нігтьової пластини.  На відміну від універсальних манікюрних ножиць, користуватись ними зручніше: навіть якщо доведеться обрізати дуже жорсткі нігті, вм'ятина на пальцях, як після кілець ножиць, не залишається.
Як вибрати? Вибирайте кусачки з потужними лезами, гострими кінцями і зручними ручками.
Нюанс: для надавання форми нігтям кусачки не підходять - для них ця робота вже занадто ювелірна.
Візьміть на замітку!  Видаляйте тільки пересушену, загрубілу частину кутикули, не зачіпаючи "живу" шкіру. Чим більше зріжете, тим швидше ніготь відновить свій захист - кутикула буде зростати грубіше та інтенсивніше, ніж зазвичай, і нігті незабаром придбають неохайний вигляд.
Як їх правильно тримати? Ручки кусачок повинні повністю вміщується у долоні,  пальці лише підтримують інструмент.
Не тримайте кусачки пальцями - доведеться докладати додаткових зусиль, і руки швидко втомляться.

Кніпсери
Навіть, якщо це слово чуєте вперше, сам предмет вам, швидше за все, знайомий. Це один з варіантів "дорожніх ножиць". Форма їх досить компактна, а гострі краї вузьких коротких лез трохи загнуті всередину і тому не є небезпечні.  Для жіночого манікюру їх використовують рідко, частіше для педикюру. А ось чоловіки й підлітки їх поважають і навіть носять із собою на брелках.
Як їх вибрати? В ідеалі ширина лез повинна відповідати ширині нігтя на великому пальці. У цьому випадку зрізати кожен вийде одним рухом, крім того, у нігтя не буде відколів і розшарування кінчиків. До речі, якщо збираєтеся носити кніпсер на кільце з ключами, обирайте той, який виглядає, як вишуканий аксесуар. Дрібниця, але приємно.
Як їх правильно тримати? Нижню нерухому частину укласти на згини вказівного пальця, а на верхній рухливий важіль надавлюйте великим пальцем. Леза - строго перпендикулярні поверхні нігтя, це допоможе уникнути тріщин.
Не намагайтеся керувати кніпсером двома пальцями - щоб якісно працювати, він повинен мати точку опори.


Манікюрний ніж, або шабер

Є у нього і інша, більш романтична назва – «хвіст ластівки». На вигляд це звичайна пластикова або металева паличка з наконечником. Однак не варто забувати, що цей інструмент все-таки відноситься до колючо-ріжучих: один невправний рух - і поріз забезпечений. Тому використовуйте його акуратно, попередньо розпаривши кутикулу.
Як правильно вибрати? Манікюрний ніж повинен бути виготовлений з високоякісної сталі і гостро відточений. Так як зазвичай він продається в упаковці, і перевірити його не можна, фахівці радять купувати "хвости" тільки в магазинах, де ймовірність придбання підробки набагато нижча.
Як тримати? Зручніше двома пальцями - великим і вказівним, злегка притримуючи іншими. При цьому ніж повинен бути рухомим, щоб "чутливо реагувати" на будь-які нерівності кутикули, а не зрізати все "під корінь". 
Не затискайте інструмент в долоні і не прикладайте зусиль, працюючи з ним.
Перед використанням інструменти обов'язково продезинфікуйте!

Тример або гострозубець.

Цей манікюрний інструмент використовують також для обрізання кутикул.

Як вибрати? Тример повинен бути виготовлений з високоякісної медицинської сталі з тонкими лезами, та ідеально відточений.

Facebook